Marián Sopoliga Photography

Blog | Marián Sopoliga – svatební a portrétní fotograf

Blog profesionálního svatebního a portrétního fotografa Mariána Sopoligy

Slovanská bohyně Morena

slovanska-bohyne-morena003.jpg

 

Slovanská bohyně Morena představuje smrt a proces znovuzrození jak v přírodě, tak i v nás samotných. Jeden cyklus musí dojít ke svému zakončení, aby vzápětí přišlo něco nového a nastal proces obrody a transformace.
V slovanské mytologii je Morena bohyní zimy. Je strážkyní klidu, ticha a odpočinku. Přináší led a sníh a ukládá celou přírodu k zimnímu spánku. Země odpočívá pod hlubokou přikrývkou sněhu a pomalu se připravuje na nový život, který se na jaře opět probudí.

 

slovanska-bohyne-morena001.jpg

 

I pro nás má tento věčně se opakující přírodní cyklus hlubší transformační význam.
Jsme fyzicky i spirituálně propojeni s matkou Zemí v každém okamžiku svého života nezávisle na tom zdali jsme si toho vědomi, či nikoliv.
Příroda nás vyživuje na energetické úrovni, dává nám potravu, vodu a vše co potřebujeme k přežití. V zimním období se stejně jako ona potřebujeme zklidnit, abychom v retrospektivě přemýšleli o tom, čeho jsme dosáhli v uplynulém roce.

 

slovanska-bohyne-morena002.jpg

 

Měli bychom s pozitivním nadhledem zhodnotit naše úspěchy a poučit se z našich nezdarů. A pak to všechno pustit a nechat odejít. Dovolit si odpočívat, zabývat se duchovním rozvojem a připravit se na novou vlnu energie přicházející s prvními paprsky jarního slunce.

 

 

Marian SopoligaComment