Marián Sopoliga Photography
svatebni-fotograf-jizni-morava.jpg

Svatební fotograf Jižní Morava | Fotograf - Marián Sopoliga

Profesionální svatební fotograf Marián Sopoliga. Působím na Jižní Moravě, převážně v Břeclavi, Hodoníně, v Znojmě a okolí.

Svatební fotograf Jižní Morava


Říká se, že dobrá fotografie dokáže říct víc, než tisíc slov. Myslím, že svatební fotografie je ještě něco víc. Je o lásce, příslibu, vzpomínkách, vášni a radosti.

Focení svatby v mém podání není pouze záznamem události. Nese v sobě příběh o lásce, energii a emoci. Právě emoce jsou kořením našich životů a precizně vytvořené svatební fotky dokáží ve Vašich vzpomínkách vrátit čas a vyvolat je zpět.
Váš svatební den je jedinečný stejně jako Váš životní příběh. Reportážním stylem zaznamenám kouzlo přítomného okamžiku. Zároveň však krásné okamžiky s citem tvořím tak, aby vhodně doplňovaly příběh Vašeho dne a uchovám tak vzpomínky pro Vás i pro následující generace.

S každou svatbou, kterou fotografuji, dostávám od svých klientů velkolepý dar být součástí nejintimnějších momentů v životě dvou zamilovaných lidí. Velice si toho vážím, a proto se v průběhu svatebního dne dívám na svět kolem sebe nejen očima, ale i srdcem. To mi umožní navázat se svými klienty důvěrný vztah a vytvořit tak prostor, ve kterém vznikají nádherné svatební fotografie.

 
Marián Sopoliga – svatební fotograf, který vždy usměvavý a slušně oblečen, zapadne do rodinného kruhu svatebčanů, kteří přišli podpořit mladý pár. Nemusíte se ho bát vpustit ani do soukromých komnat nevěsty, kde probíhají přípravy. Nikdy tam nevtrhne jako novináři, ale po dlouhém zaklepání jen tiše vpluje do místnosti a z bezpečné vzdálenosti zachytí ten nikdy se již neopakující
okamžik, kdy se dívka obleče do bílého a opustí navždy roli slečny.
Všiml jsem si, že fotí převážně dlouhými objektivy, tudíž nemáte pocit, že by vám stál neustále někdo před nosem. Ale pak, když jsem uviděl fotky, bylo to jako by stál neustále metr před námi.
A co se týče technické kvality, překvapilo mě, jak přirozeně působí a naše pleť je jak alabastr.
V našem případě si vzal s sebou i svoji ženu, která v roli asistentky vyřešila nejeden technický detail na garderobě a účesu, který by mě, jako chlapovi jistě unikl.
Nevím, jak probíhá focení celebrit, ale z našeho pana fotografa jsem měl dojem klidu a vysoké profesionality. Z mého pohledu je to vysoká kvalita za rozumnou cenu.

Níže podepsaný, tenkrát ženich, dnes šťastný táta malého synka...
— Robert L.
 
 
Naše zkušenost s panem fotografem Marianem Sopoligou byla skutečně příjemná. Do naší maličké svatby velmi dobře zapadl.
Byl přesný, precizní, připravený a přitom uvolněný. Moji ženu, která se nerada fotí, nadchnul tak, že nechtěla přestat :-).
Fotografie jsou krásné a dělají radost nám, i všem našim blízkým.
Děkujeme a doporučujeme.
— Robert a Lenka Lhotští, srpen 2018, Mikulov
 
 

Jmenuji se Marián Sopoliga a jsem svatební a portrétní fotograf. Působím na Jižní Moravě, zejména v lokalitách Břeclav, Hodonín, Znojmo a okolí.

Jak plynul čas, stále víc jsem si uvědomoval, že pohled skrze hledáček fotoaparátu na okolní svět se pro mne stává vyjádřením mých nejhlubších pocitů a představ o něm.
Zachycení lidských emocí a ztvárnění osobnosti daného člověka mne začalo inspirovat a vzápětí mne úplně pohltilo.
Rozhodnutí stát se profesionálním fotografem tak vzešlo z hloubi mého nitra a z touhy zachytit Váš jedinečný příběh v tom nejlepším možném světle.

Můj životní příběh s fotoaparátem v ruce začal na jaře roku 2003. Dostal jsem tehdy pracovní nabídku, o kterou jsem usiloval dlouhé tři roky. Destinace Seychely. Tropický ráj a jeden z nejkrásnějších koutů světa. Zde jsem prožil rok svého života a objevil v sobě vášeň pro fotografii. Nejdříve to byly jenom nesmělé krůčky.
Poprvé jsem v ruce držel fotoaparát a pokoušel se proniknout do tajů kompozice, expozice a dalších, do té doby pro mne zcela neznámých pojmů.
A zatím uběhlo dlouhých 14 let a fotografie se stala nedílnou součástí mého života.


Ceny fotografických služeb.


Každá svatba je originální a jedinečná. Proto i já jsem flexibilní a svoji cenovou nabídku přizpůsobím Vašim požadavkům a potřebám.

Orientační nabídka celodenního focení Vaší svatby.

Čas který s Vámi strávím na svatbě
12 hodin

Počet fotografií na DVD v plném rozlišení
300 a více

Počet fotografií dle Vašeho výběru s uměleckou retuší a
následným vytištěním na profesionálním archivním papíře
70

Webová galerie s fotografiemi přístupná on-line na
6 měsíců

Ručně vyrobená dárková krabička s vytištěnými fotografiemi
Optimalizace fotografií pro sociální média
 Předsvatební konzultace
Standardní dodací lhůta 6-8 týdnů dle vytíženosti

Prodloužení délky fotografování 1.000 Kč za každou započatou hodinu
Umělecká retuš a tisk svatebních fotografií nad rámec kolekce 125 Kč za fotografii
Doprava individuálně dle vzdálenosti

 


Mým přáním však je, aby si klienti odnesli z focení kromě zážitků a digitálních fotografií daleko víc. Fotografie mají pro Vás velkou hodnotu už teď. Vypráví Váš společný příběh a zvěčňují jeho podobu v tomto okamžiku. S přibývajícími léty však získají čím dál tím větší důležitost, a proto si myslím, že by se měly stát součástí Vašeho domova.

Připravil jsem pro Vás řadu produktů:

  • ručně dělaná dárková krabička s vytištěnými fotografiemi na archivním fotografickém papíru

  • velkoformátová fotografie na malířském plátně

  • velkoformátová fotografie na hliníkové desce

  • fotoalbum

  • fotokniha

Výběr produktu Vám doporučím na základě naší společné konzultace.


Pro nezávaznou cenovou kalkulaci focení Vaší svatby mne prosím kontaktujte.