Marián Sopoliga Photography
svatebni-fotograf-hrad-bouzov-dum-u-parku-olomouc.jpg

Svatební příběh Jurgity a Jaroslava z mezinárodní svatby na hradě Bouzov a v Domě u parku v Olomouci

Svatební příběh Jurgity a Jaroslava z mezinárodní svatby na hradě Bouzov a v Domě u parku v Olomouci.

 

Mezinárodní svatba Jurgity a Jaroslava byla nabitá akcí a energií od ranních příprav až do pozdních nočních hodin. Jurgita je z Litvy a Jaroslav z Olomouce. Svůj životní příběh však spolu sdílejí ve Skotsku. Už tato skutečnost sama o sobě mne nechávala tušit, že to bude svatba plná netradičních zvyků a národních obřadů. A bylo tomu skutečně tak.
Ranní přípravy jakožto i moderování a organizace celého svatebního dne proběhly v režii svatební agentury a svatebního salonu Mona v Olomouci.
Místem svatebního obřadu Jurgity a Jaroslava se stal státní hrad Bouzov, právem označovaný jako romantický skvost střední Moravy. Svatební obřad v rytířském sále má prostě svoje nezaměnitelné kouzlo a portrétní svatební fotografie novomanželů, které jsme následně vytvořili v hradních chodbách na vás dýchnou svojí romantickou tajemností a hrou světel.
Dějištěm dalšího průběhu svatby se stal palácový Dům u parku v centru města Olomouce. Ještě než jeho majitelé přivítali ženicha s nevěstou tradičním přípitkem, udělali jsme si krátkou zastávku, abychom byly svědky litevské tradice, dle které musí ženich s družby přenést své partnerky na rukou přes tekoucí vodu. Tento zvyk má dle legendy zajistit novomanželům štěstí a prosperitu.
Večerní párty v Domě u parku by se možná bývala odehrála ve znamení “jen” tradičních svatebních her, nebýt však skutečnosti, že Jaroslava inspirují skotské tradiční zvyky. Když se náhle na chvíli ztratil v zázemí secesního sálu, aby se vzápětí objevil oblečen do “skotské sukně” zvané kilt, bylo nám všem hned jasné, co bude následovat. Tradiční skotský a irský tanec cèilidh. Po krátké instruktáži zazněly sálem tóny skotských písní a svatební hosté se pustili do dynamického tance.

Děkuji novomanželům, že mi umožnili být součástí jejich nádherného svatebního dne, na který se prostě nedá zapomenout.